Dlaczego warto się wybrać na relaksujący masaż tajski?

Wiele osób pragnie się jakoś odprężyć i odzyskać utraconą energię. Właśnie dla nich polecany jest głęboki i relaksujący masaż tajski, który wywodzi się z Bliskiego Wschodu. To doskonałe połączenie fizjoterapii oraz pasywnej jogi. Jakie dokładnie ma zalety i jak wygląda? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w niniejszym artykule.

Jak przebiega masaż tajski?

Zadaniem doświadczonej, często drobnej, masażystki jest przede wszystkim uciskanie, głaskanie i rozciąganie różnych specjalnych miejsc na ciele. Chodzi o punkty zwane inaczej meridianami (korytarzami energetycznymi). Czynność ta wykonywana jest w różnej pozycji, nie tylko za pomocą dłoni i palców, ale także łokci, przedramion, stóp oraz… kolan. Brzmi ciekawie, prawda? Jednak to jeszcze nie koniec rewelacji związanych z tym tradycyjnym masażem.
Osoba, która chce doświadczyć owej przyjemności, musi założyć tradycyjny strój, udostępniony oczywiście w salonie masażu, a następnie położyć się wygodnie na miękkim materacu. Cała sesja trwa od kilkudziesięciu minut do około dwóch godzin, a zaczyna się od rytualnego przemywania stóp ciepłym ręczniczkiem. Kolejno następuje masaż nóg, pośladków, pleców, karku, rąk, a nawet głowy i twarzy. Nie trzeba się niczego obawiać. Nie ma mowy o silnym bólu i dyskomforcie.

Zalety masażu tajskiego

Nic dziwnego, że relaksujący masaż tajski zwany jest świętym. Od tysięcy lat pomaga bowiem ludziom w poprawnym przepływie energii przez ich organizm. Dzięki niemu każdy może poczuć niesamowite rozluźnienie – zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. To nie wszystkie zalety. Leżąc ponad godzinę z dala od głośnego świata zewnętrznego i wsłuchując się dodatkowo w spokojną, miłą dla ucha muzykę, odniesie się wrażenie przebywania w magicznej krainie. W miejscu, w którym cichy głos masażystki informuje o kolejnych punktach, które będą za moment lekko uciskane. Jednak najważniejsze, że masaż ten wyeliminuje dolegliwości bólowych powstałe w wyniku nagromadzonego w ciele napięcia. Sprawi, że układ krążenia będzie funkcjonował znacznie lepiej.

Przeciwwskazania

Jak się więc okazuje, relaksujący masaż tajski daje świetne efekty. Niestety, nie mogą z niego skorzystać wszyscy. Mowa tutaj szczególnie o kobietach będących w ciąży, ludziach cierpiących na ostre stany zapalne i choroby zakaźne oraz osobach borykających się z krwotokami, wadami serca czy problemami ze skórą. Poza niedawno złamanymi kośćmi i wysoką gorączką, wyraźnym przeciwwskazaniem są jeszcze inne schorzenia: osteoporoza, miażdżyca, tętniaki oraz nowotwory.